تماس با ما

سوالات مشترک

دانشگاه ها و کالج ها

تحصیل در انگلستان

خدمات

در باره ما

صفحه اصلی

 
 
 

سوالات مشترک

در این قسمت سعی شده تا به سوالاتی که اغلب بین متقاضیان مشترک است پاسخ داده شود

 • آیا من یک دانشجوی بین المللی هستم؟
 • آیا خدمات موسسه تندیس مجانی است؟
 • آیا من می توانم با استفاده از خدمات موسسه تندیس از آموزش رایگان در بریتانیا بهره مند شوم؟
 • آیا این امکان وجود دارد که من خودم مستقیما در یک مرکز آموزشی ثبت نام نمایم؟
 • مزایای استفاده از خدمات سایتموسسه تندیس چیست؟
 • موسسه تندیس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟
 • آیا موسسه تندیس به من کمک می نماید تا ویزا اخذ نمایم؟
 • از چه طریقی می توانم اطلاعات بیشتری در مورد اخذ ویزا به دست آورم؟
 • چه زمانی باید شهریه تحصیلی خود را بپردازم؟
 • آیا در صورتی که نتوانم ویزا دریافت نمایم وجه واریزی به من برگشت داده خواهد شد؟
 • چگونه باید شهریه را به مدرسه بپردازم؟
 • آیا می توانم این مبلغ را با استفاده از کارت اعتباری بپردازم؟
 • هزینه متوسط رشته های تحصیلی و محل اقامت در بریتانیا چقدر است؟
 آیا من یک دانشجوی بین المللی  هستم؟
دانشجوی بین المللی به کسانی  گفته میشود که مقبم دائم  در انگلستان نباشد و یا اینکه عضو کشورهای اتحادیه اروپا و یا کشور ترکیه نیاشد  و یا اینکه پدر و یا مادر وی دارای اقامت دائم  در انگلستان و یا کشورهای اتحادیه اروپا نباشد.   این قبیل داتشجویان  دانشجوی محلی محسوب نمشوند و باید شهریه کامل پرداخت نمایند.
 
آیا خدمات موسسه تندیس مجانی است؟
 بلی.موسسه تندیس اطلاعاتی در مورد مراکز آموزشی و کالج های زبان را در بریتانیا که با دریافت شهریه به ارایه دوره های زبان می پردازند در اختیار شما می گذارد و در صورتی که در یک دوره خاص ثبت نام نمایید شما باید شخصا تمامی هزینه های مربوطه را به موسسه مربوطه بپردازید. لذا در صورتیکه خود این کار را انجام دهید یا با کمک موسسه تندیس این کار را انجام دهید، شما باید مبلغ مشخصی را بپردازید. هیچگونه مبلغ اضافی را به ما نمی پردازید یا بابت استفاده از خدمات موسسه تندیس پرداخت
نمی نمایید.
 
 آیا من می توانم با استفاده از خدمات موسسه تندیس از آموزش رایگان در بریتانیا استفاده نمایم؟
 خیر. متاسفانه باید بگوییم که ما از ارایه مشاوره در مورد دریافت بورس تحصیلی معذوریم.
 
آیا این امکان وجود دارد که من خودم مستقیما در یک مرکز آموزشی ثبت نام نمایم؟
 البته شما می توانید خود مستقیما برای رزرو جا اقدام نمایید-اما در هر حال باید همان مبلغ را بپردازید، و تمام کارها برعهده خودتان است. و اگر اشتباهی رخ دهد کمکی از طرف ما ساخته نیست.
 
مزایای استفاده از خدمات سایت موسسه تندیس چیست؟
چندین دلیل مهم برای استفاده از موسسه تندیس وجود دارد. موسسه تندیس یک شرکت مستقل است و پیشنهادات بیطرفانه ای را برای انتخاب یک رشته تحصیلی در یک محل خاص در اختیار شما قرار می دهد. لطفا به این امر توجه داشته باشید که موسسه تندیس تنها با موسسات آموزشی ای کار می کند که توسط شورای بریتانیا و/یا ARELS تایید شده باشند.
موسسه تندیس تمامی کارهای مربوط به رزرو جا در موسسه آموزشی مربوطه را انجام می دهد و از طرف شما با آن تماس می گیرد. ما به طور مستمر شما را در جریان پیشرفت کار رزرو جا قرار می دهیم و در صورت وجود هر گونه سوالی اطلاعات لازم را در اختیارتان می گذاریم-شما با آسودگی خیال تمام امور را به ما محول می نمایید.
موسسه تندیس تمامی مشکلات را قبل از شروع دوره تحصیلی و در ضمن آن حل
می نماید. در صورت وجود هر گونه مشکلی موسسه تندیس با موسسه مربوطه تماس می گیرد و از رفع مشکل اطمینان حاصل می کند.
 
موسسه تندیس دقیقا چه کاری انجام می دهد؟
 به عنوان نماینده رسمی تمامی موسسات آموزشی موجود در لیست وب سایت موسسه تندیس، این شرکت تمامی امور مربوط به ذخیره جا را برای شما انجام می دهد.
به شما یاری می رسانیم تا مناسب ترین رشته را انتخاب نمایید و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما می گذاریم. ما از اینکه فرم های صحیح درخواست ویزا در اختیارتان قرار گیرد اطمینان حاصل می کنیم، و ترتیبی اتخاذ می نماییم تا امور محل اقامت و انتقال شما به درستی انجام گیرد.
 
آیا موسسه تندیس به من در دریافت ویزا یاری خواهد رساند؟
 هنگامی که در یک دوره آموزشی ثبت نام می کنید و مبلغ واریزی اولیه/هزینه ثبت نام را پرداخت می نمایید، ما ترتیبی اتخاذ می نماییم تا مدرسه "نامه پذیرش" را برای شما بفرستد که شما در هنگام درخواست ویزا آنرا به مسوول ویزا در سفارت ارایه خواهید داد. ما همچنین می توانیم برای شما نامه ضمانت بنویسیم و فرمهای مربوط به ویزا را برای شما ایمیل نماییم. در عین حال به این نکته توجه فرمایید که ما هیچ دخالتی در تصمیم گیری نهایی مسوول ویزا نداریم. اگر ما از اینکه شما واقعا می خواهید در بریتانیا تحصیل نمایید مشکوک باشیم و احتمال بدهیم که تنها برای ورود به بریتانیا تلاش می نمایید، بلافاصله مقامات مربوطه را در جریان قرار خواهیم داد و درخواست شما را لغو خواهیم نمود.
 
چگونه می توانم به اطلاعات بیشتری در مورد ویزا دسترسی داشته باشم؟
 اتصال های مفیدی برای دستیابی به وب سایت های مربوطه در "بخش اتصال های مفید" در سایت ما وجود دارد، همینطور می توانید بخش "نکاتی که هنگام درخواست ویزای دانشجویی باید به آنها توجه نمود" را بخوانید.
 
چه زمانی باید شهریه دوره را بپردازم؟
 دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل به بریتانیا می آیند و به ویزا نیاز دارند، باید شهریه دوره را حداقل چهار هفته قبل از ورود به موسسه آموزشی پرداخت نمایند. موسسات مختلف روش های کاری مختلفی دارند و ما شما را قبل از رزرو جا از شرایط و مقررات خاص مربوطه آگاه می نماییم. دانشجویانی که از اتحادیه اروپایی برای تحصیل اقدام می کنند این امکان را دارند تا مابقی مبلغ را در اولین روز تحصیل پرداخت نمایند. لطفا به یاد داشته باشید که در این صورت مبلغ واریزی باید معادل مبلغی باشد که در صورت انصراف از تحصیل کسر خواهد شد.


آیا مبلغ اولیه واریزی در صورت عدم دریافت ویزا برگردانده خواهد شد؟
اکثریت مدارس موجود در لیست موسسه تندیس در صورت ارایه رونوشتی از نامه عدم پذیرش رسمی اعطای ویزا تمامی مبلغ واریزی را برخواهند گرداند. اما بعضی از مدارس مبلغ خدمات اداری را نزد خود نگه می دارند، و اگر انصراف از تحصیل را دیر به اطلاع آنان برسانید ممکن است هزینه های اضافی ای نیز بر شما تحمیل شود. شما از شرایط و مقررات ثبت نام قبل از پرداخت مبلغ آگاه خواهید شد، اما ما به شما توصیه می نماییم تا در اولین زمان ممکن جای خود را رزرو نمایید. اما اگر از مقررات بازپرداخت یک مدرسه خاص آگاهی ندارید می توانید از ما بخواهید تا آنرا برای شما توضیح دهیم.
 
روش پرداخت به مدرسه چگونه باید باشد؟
روش پرداخت مطلوب حواله بانکی است. موسسه تندیس با در اختیار گذاشتن اطلاعات حساب بانکی موسسه آموزشی مربوطه به شما امکان واریز وجه را می دهد. شما باید هزینه بانکی ارسال وجه را نیز بپردازید. هنگامیکه وجه را واریز نمودید باید رونوشت رسید حواله بانکی را به موسسه تندیس ایمیل یا فکس نمایید تا ما ترتیبی دهیم که فرمهای مربوط به ثبت نام برای شما ارسال شود.
 
آیا امکان پرداخت با کارت اعتباری وجود دارد؟
امکان پرداخت از طریق کارت اعتباری وجود دارد اما با توجه به احتمال بالای کلاهبرداری از طریق کارت اعتباری لازم است تا شما فتوکپی امضاء شده پشت و روی کارت را از طریق فاکس برای موسسه تندیس ارسال نمایید. ما برحسب مسؤلیت این فاکس را بلافاصله بعد از شروع به تحصیل شما معدوم خواهیم نمود. اگر ویزای شما صادر نشود هر گونه برگشت وجه به همان کارت اعتباری انجام می شود. ما نسبت به کلاهبرداری از طریق کارت اعتباری حساس هستیم و در صورت احتمال کلاهبرداری بلافاصله مرکز آموزشی مربوطه را مطلع خواهیم نمود.
 
 
میانگین هزینه دوره تحصیلی و محل اقامت در بریتانیا چقدر است؟
عموما هر چه طول دوره کوتاهتر باشد هزینه هفتگی دوره بیشتر است. دوره های بلند مدت اغلب قیمت های ویژه ای دارند و شما لازم است تا باتماس باموسسه تندیس جزییات را بررسی نمایید. عموما لندن از دیگر نقاط بریتانیا خصوصا در زمینه محل اقامت گرانتر است. به عنوان یک معیار کلی می توان چیزی حدود 250 ₤ را برای هزینه شهریه و محل اقامت در نظر گرفت. به یاد داشته باشید که اگر از یکی از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا هستید باید حداقل 15 ساعت در هفته تحصیل نمایید و می توانید حداکثر 20 ساعت در هفته کار نمایید. اگر طول دوره آموزشی شما بیش از 6 ماه باشد مجاز نیستید که بیش از 20 ساعت در هفته در طول تحصیل کار نمایید مگر آنکه آن کار بخشی از وظایف تحصیلی شما باشد.